O Firmie

Producent płyt warstwowych – o firmie Gór-Stal

Gór-Stal to jeden z największych polskich producentów płyt warstwowych oraz paneli termoizolacyjnych termPIR. Mając ponad 12-letnie doświadczenie i obszerną wiedzę doskonale znamy potrzeby rynku. Dzięki temu tworzymy produkty i rozwiązania dające naszym klientom prawdziwe korzyści.

Gór-Stal jest polską firmą założoną w 2003 roku. Pierwotnie miała wytwarzać i sprzedawać gotowe elementy konstrukcji stalowych, jednak wzrost popytu na materiały do lekkiej zabudowy obiektów przemysłowych spowodował, że współwłaściciele kupili linię do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym – jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie. Firma zajmuje się produkcją płyt warstwowych oraz paneli termoizolacyjnych termPIR, które są powszechnie stosowanym materiałem budowlanym do lekkiej obudowy hal przemysłowych, magazynowych, produkcyjnych, budynków administracyjnych, mroźni oraz chłodni.

Założycielami i współwłaścicielami spółki Gór-Stal są: Adam Górski, znany nowosądecki przedsiębiorca i inwestor, założyciel wielu spółek handlowych i produkcyjnych; Franciszek Kluba, krakowski przedsiębiorca zajmujący się handlem i produkcją wyrobów ze stali; Jerzy Wasilewski, przedsiębiorca i założyciel firmy budowlanej działającej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Produkcję płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym rozpoczęto w 2007 roku. Od początku istnienia firma intensywnie rozwija się, poszerzając swoją działalność zarówno geograficznie, jak i w zakresie oferowanych produktów. Gór-Stal cieszy się uznaniem klientów w Polsce, Czechach, Austrii, Rumunii, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Estonii, krajach skandynawskich, na Słowacji, Węgrzech, Ukrainie, Litwie oraz Łotwie. Aktualnie posiadamy dwie fabryki jedną w Gorlicach, drugą w Bochni, w której produkujemy płyty izolacyjne termPIR.

 

Realizacje